Valdkonnad > Õppekavad > Arenguvestlused

» Arenguvestlused

Põhikooli ja gümnaasiumi riikliku õppekava põhimõtete kohaselt on kooli ülesanne luua tingimused iga õpilase arengu toetamiseks ja selle jälgimiseks. Õppe- ja kasvatusprotsessis toimuvast vajavad tagasisidet  õpetaja, õpilane ja lapsevanemad. Õpilase arengu jälgimise üheks meetodiks on arengu- või perevestlused.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatus sätestab, et alates 2005./2006. õppeaastast tuleb kõikides koolides hakata vähemalt üks kord õppeaasta jooksul läbi viima arenguvestlusi õpilastega.

Paljud koolid on arenguvestlusi nii õpilaste kui ka õpetajatega läbi viinud juba mitu aastat. Järgnevalt on võimalik tutvuda nelja kooli kogemustega arenguvestluste läbiviimisel põhikoolis. Viiendas artiklis pakutakse arenguvestluste läbiviimiseks õpilaste enesehinnangulehtede näidiseid kolme kooliastme õpilastele.

viimati muudetud: 05.11.2008
»Koolieelse lasteasutuse riiklik õppekava
»Põhikooli riiklik õppekava (Vabariigi Valitsuse määrus 16.01.2011 nr 1)
»Põhikooli riiklik õppekava (2010). Lisa 1 (vene keeles)