Programmid > Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine > Programmi tegevused

» Programmi tegevused

Parempoolsest menüüst leiad ülevaate programmi raames teostatavatest tegevustest.

Programmi tegevused

Pedagoogide kutsealase arengu toetamine ja täienduskoolituse süsteemi arendamine
• Pedagoogide professionaalse arengu enesehindamise metoodikate arendamine ja täienduskoolituse õppekavade väljatöötamine arvestades õpetaja kutsealast arengut ja karjääriteid.
• Kutsealase arengu kujundamiseks vajaliku nõustamissüsteemi väljatöötamine, rakendamine ja tagasisidestamine ekspertide poolt.
• Kutsestandardi pädevuste põhiseid mooduleid sisaldavate täienduskoolituskavade väljatöötamise tellimine ja koolituste korraldamine.
• Haridusasutuste juhtide kompetentsusmudeli arendamine ja rakendamine: sh haridusasutuste juhtide ametialaseks enesehindamiseks koolituste pakkumine lähtuvalt kompetentsusmudelist.

Kvalifikatsiooni tõendamise põhimõtete arendamine ja rakendamine pedagoogidele
• Töötavatele ja tööturule sisenevatele pedagoogidele kvalifikatsiooni tõendamise metoodika arendamine.
• Kvalifikatsiooni tõendamise rakendamiseks vajalike tugimaterjalide koostamine ning kutsekomisjoni ja hindamiskomisjoni liikmete koolitamine.

Pedagoogide koostöövõrgustike arendamine professionaalse arengu toetamiseks
• Pedagoogide kutse- ja erialaste koostöövõrgustike kontseptsiooni väljatöötamine ja võrgustike tegevuse toetamine (toetatakse nii senistel aineliitudel ja maakondlikel ainesektsioonidel põhinevaid kui ka uusi veebipõhiseid integreerivaid võrgustikke).
• Koostöövõrgustike toimimise seire ja analüüs.
• Õppeasutuse sisese koostöö arendamine.
viimati muudetud: 31.01.2012
»Kontaktid
»Programmi tegevused
»Pedagoogide kutsealase arengu toetamine ja täienduskoolitussüsteemi arendamine