Õpetajale > Võrgustikutöö uudiskiri nr 8

» Õpetajate võrgustikutöö uudiskiri nr 8

617acd28b6d3fdc8f6be2ddef7fe2a44.jpg

Tere! Õpetajate võrgustikutöö uudiskiri nr 8 vaatab tagasi suvele: suvekoolid, suvekoolid... Ja vaatab alanud õppeaastasse: võõrkeelte õpe, majandusõpe, internetiturvalisus, ettevõtlik õpetaja, Hariduspeegel 2011, uus ühendus on mõned märksõnad kaheksandast numbrist. Head lugemist ja tegusat kooliaastat!

Saagem tuttavaks: loodi Kuulmispuudega Laste Õpetajate Selts (KLÕPS)

Koolmeister ei saa suvelgi koolita hakkama. Majandusõpetajad suvekoolis

DSCF4966.jpg

Majandusõpetajad sportimas. Hetk suvekoolist Jõulumäelt.

Eesti bioloogiaõpetajate suvekool – Mäemaa loodus ja kultuur

EBYtiik.jpg

"Nii vähe on inimestele õnneks vaja - ütled, et siin veelombis on huvitavaid taimi ja võib-olla ka mõned loomad ja kõik plaksutavad iga vingerdava eluka ning rohelise taimejupi peale käsi", kirjutavad biloogiaõpetajate suvekoolis osalenud Leelo Lusik ja Aiki Jõgeva.

Ajalooõpetajate seiklusrohked suvepäevad Lääne-Virumaal

Seekord Kõrvemaal, aasta pärast Saaremaal. Inimeseõpingu Ühingu suvekool

Konverents "Uued meediad koolis"

„APPI, ma kardan arvutit....!“ Korraldajate mõtteid konverentsilt „Uued meediad koolis“

Eesti Lasteaednike Liit: suvekool Tartus ja 20 tegusat aastat

Hea Alguse suvepäevad Rakveres – väge täis

Lasteaiaõpetajad Rakveres.

Koolitusprogramm koolieelsete lasteasutuste muusikaõpetajatele. Suvekool Pärnus

Koolitajaks saamise keeruline kunst

Saksa keele õpetajad õppisid Setomaal

Just sellist laagrit lapsed tahavadki! Praktiline näide keelelaagrist.

Kokku kümme. Goethe Instituudi ja muusikakirjastuse Klangbildverlag laulusõnade võistlusest lastele

Märka võimalusi ja tee need teoks

Eestimaa klassiõpetajate koolituspäevad Võrumaal

Mida õpetaja ei õpi, seda õpilane ei tea! Võrumaaa klassiõpetajate suvistest tegemistest

grupp.jpg

Tagasiside viib edasi. Käsitöö ja tööõpetuse õpetajad Tõstamaal

Teeme koos!.jpg

Teeme koos! Käsitööõpetajate ja tööõpetuse õpetajate ühine suvekool.

Kudumisgrafiti sobis linnapilti imeliselt, suur tänu osavõtjatele!

KT2.jpg

Ehe eesti ehe ehtis noorte pidu

P7020037[2].jpg

Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning suvekool Pärnus

Õpilasorkestrite- ja ansamblite üleriigiline festival

Kõik, kõik on uus septembrikuus. Kas ikka kõik? Küsimustele vastab Junior Achievement Eesti direktor Epp Vodja.

Õpetajad tulid tarkusega turule

Netilambad õpetavad turvalist internetikasutust

______________________________________________________________________

LÜHISÕNUMEID

Eesti Käsitööõpetajate Selts „Aita“ korraldab sügiskonverentsi "Kultuurivõtit keerates"

Ühendused ületavad ja ühendavad

Hariduspeegel 2011: Hindamine õppimise toetamiseks

Õppematerjal „Loovuspedagoogika“

______________________________________________________________

Austria päevad saksa keele õpetajatele

18.-19. novembril 2011 toimuvad Tallinna Rahvusraamatukogus Austria päevad ESÕSi ja Soome Saksa Keele Õpetajate Seltsi liikmetele. Üritus toimub koostöös Austria Haridus-, Kunsti- ja Kultuuriministeeriumiga ja selle läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu. Registreerumine ESÕSi kodulehel. Kohtade arv piiratud.

______________________________________________________________________

Praktikult praktikule- millest räägib uus õppekava?

4.-5. novembril 2011 toimub Pärnus hotelli Strand konverentsikeskuses võõrkeeleõpetajate täiendkoolitus "Praktikult praktikule - millest räägib uus õppekava?". Keskendutakse uue õppekavaga seotud teemadele. Plaanis on käsitleda teemasid nii teoreetilisest kui ka praktilisest. Teoreetikuteks on parimad õppekava- spetsialistid ja praktikuteks tegevõpetajad, kes igapäevaselt juba õppekava rakendamisega tegelevad.
Koolituse korraldavad Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit koostöös Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse, SA Archimedese ning Tiigrihüppe SAga. Koolitusele registreerumine toimub keeleõpetajate aineliitude/seltside juhatajatele ette antud kvootide alusel kuni 1.oktoobrini 2011.
Lisainfo:  või EVÕLi kodulehel www.voorkeelteliit.eu

Koolituse toimumist toetab ESFi programm "Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008-2014".

Valmis_1.jpg

Ideed, lood, pildid ja tähelepanekud kirjaveapaharettide asjus on oodatud meilile   Järgmine uudiskiri ilmub detsembris.

viimati muudetud: 10.01.2012