Õpetajale > Uudiskiri nr 4

» Õpetajate võrgustikutöö uudiskiri nr 4

grupipilt-roomus.jpg

See rõõmus pilt on tehtud detsembri alul Rakveres, kus võrgustikutöö uudiskirja püsiautorid, kaasautorid ja sõbrad avastasid loomingu sünnisaladusi ning tutvusid kirjutamise köögipoolega. Teisisõnu – õpiti, kuidas head uudiskirja veelgi paremaks teha. Foto autor on  loovustreener Harald Lepisk. Tema isikliku arengu blogist ettevõtlikule noorele  www.inspiratsioon.ee  leiab mõndagi inspireerivat ja kasulikku.

Soovime kõikidele lugejatele rahulikku jõuluaega ja ilusat aastavahetust!

PARIM PRAKTIKA

Tartumaa algõpetuse õpetajad lõpetasid esimese veerandi heade mõtetega

Kool on oma olemuselt võrdlemisi konservatiivne. Tänapäeva muutuste tuules seatakse aga ka koolile uued sihid ning „pildil“ püsimiseks on tarvis värskeid ideid ja häid mõtteid. Laste motiveerimiseks tunnis ei piisa kaugeltki tööst vaid õpiku ja töövihikuga. Õnneks on koolid tulvil loovaid inimestesi, kes uutest väljakutsetest ei heitu ning muutuvate oludega hästi kohaneda suudavad. Artikkel keskendub Tartus toimunud üritusele "Heade mõtete kool".

Soome Martad ja Eesti Aitad: Vähe on parem!

Iga toit on perenaise nägu. Inimene ise peab otsustama, kui palju ta tarbib. Puhkusereisilt too kaasa maitseid ja mälestusi, mitte asju. Oska teist inimest kuulata, ära kiirusta! Need on nopped ettekannetest, mida kuulati Soome-Eesti õpetajate ühisseminaril "Vähe on parem!".

Kümme ketra koduõuel...

Picture 039.jpg

Miks kedrajal vahel suu ümber savivõru on, miks pikkade küüntega treida ei saa, kuidas väikese abivahendiga tassidele palju ühesuguseid sangu saab ja palju muid teadmisi, mis keraamikatöös marjaks ära kuluvad, said Lääne-Virumaa kunstiõpetajad igasuvises õppelaagris.

Eesti haiglaõpetajad Saksamaal

Kui laps on haige, on mure suur, olgu tegu Londonis, Pariisis või Tartus elava perega. Haiglaõpetajate tegevuse eesmärk on ka ühesugune, olgu tegu Londoni, Pariisi või Tartuga. Haiglaõpetaja on lapse tugiisik, kes kuulab nii muresid kui aitab õppimises järge hoida. Eesti haiglaõpetajad käisid Münchenis kogemusi saamas.

NB! Pikem intervjuu kahe haiglaõpetajaga Tartust – Hele Tääri ja Anja Männiksaarega – ilmub Õpetajate Lehe jaanuarikuu esimeses numbris. Juttu tuleb nende igapäevatööst, probleemidest, rõõmudest ja soovist luua haiglaõpetajate ühendus.

Kui ma ise koolitusi korraldasin. Killukesi Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu suve- ja sügisõppimistest

Mõnusalt emotsionaalne ülevaade kehalise kasvatuse õpetajate üritustest Jõulumäel ja Essu mõisas.

Briti hariduse Valge Raamat keskendub õpetaja autoriteedi taastamisele

24. novembril avaldati Briti hariduse Valge Raamat, mille koostamisel on teraselt jälgitud kogu maailma haridussüsteemi suundumusi. Dokument peegeldab ühelt poolt arusaamist, mida peaks Briti haridussüsteem tegema majandusraskusi silmas pidades ning positsioonide parandamiseks globaalse konkurentsi tingimustes. Teiselt poolt aga kinnitab see Oscar Wilde’i näidendi pealkirja parafraseeriv dokument arusaamist, et vaid hea õpetamine garanteerib hea hariduse.

LÜHISÕNUMEID

Järva- ja Raplamaa käsitööõpetajad teevad koostööd

Lugu, mille pildid panevad suu vett jooksma. Ausõna!

Õpetajad otsisid uut uuest õppekavast

26. oktoobril korraldas Lääne-Virumaa algklasside ainesektsioon uue õppekava õppepäeva I ja II kooliastmes eesti keelt õpetavatele õpetajatele. Huvi koolituse vastu oli väga suur.

Inglise keele õpetajate suvepäevi rõõmustas ootamatult suur osavõtt

Hea Algus otsib, mis aitaks lapsel õnnelik olla

Abja Gümnaasiumis rõõmustavad käsitööõpetajad ja kogu koolipere

Sõnumeid füüsikute töömailt

rida.jpg

Toimus koolitus "Tehnoloogia ainekava rakendamine"

Kogemus ja seoste loomise oskus on tarkuse ema

Võrgustiku juhtimine on keeruline tegevus. Õnneks said pedagoogide võrgustike esindajad sellealaseid teadmisi täiendada.

Tagasivaade Hariduspeeglile

Tsunftipere täienes 72 liikme võrra. Õpetaja kutsetunnistuse saamisest võib lugeda eksamikeskuse ajaveebist.

Meeskonnakoolituse hinne selgub kevadeks. Käimas on koolitus kujundavast hindamisest. Loe eksamikeskuse ajaveebist!

Tähelepanekud, info ja artiklid on oodatud e-postile

617acd28b6d3fdc8f6be2ddef7fe2a44.jpg

viimati muudetud: 17.01.2013