Õpetajale > Võrgustikutöö uudiskiri nr 8

» Tagasiside viib edasi. Käsitöö ja tööõpetuse õpetajad Tõstamaal

Kristi Teder, EKS „Aita“ esinaine

Eesti Käsitööõpetajate Selts „Aita“ on isikute vabatahtlik ühendus, mis on loodud selleks, et toetada käsitööõpetajate erialase töökogemuse vahendamist, korraldada oma liikmetele vabatahtlikku koolitust ja erialaseid kultuurhariduslikke üritusi – nii võiks lühidalt sõnastada „Aita“ tegevusjuhendi.

Lähtudes sellest on traditsiooniliselt toimunud suvised koolituspäevad erinevates Eestimaa paikades. Suurürituse organiseerimine on meeskonnatöö, mis vajab aega, kogemusi ning ressursse.

Puulõige.jpg

Käsil on puulõige

Aega surnuks ei lööda
Viimasel ajal on kuulda jutte, kas õpetajale on vaja suviseid kokkusaamisi, kas need ikka kannavad välja tõsist ainealast koolitust ja ega ometigi ole seal niisama aja surnukslöömist.

Käsitöö ja tööõpetuse õpetajad „suvitasid“ sel kaunil suvel Tõstamaal. Kokkusaamise eesmärk oli saada uusi teadmisi ja kogemusi praktiliste õpitubade kaudu. Vähem tähtis ei olnud ka tutvumine kohaliku eripära ja traditsioonidega ning aktiivne puhkus.

Ühiselt veedetud päevadesse jäid projektõppeteemaline vestlusring ja mõttetalgud, Sepamaa talu külastamine, Pärnumaa rahvariiete demonstratsioon, tutvumine Tõstamaa mõisakooli ja kohalike vaatamisväärsustega, käsitöökoja külastus, suitsukala ja akordionimuusikaga lõkkeõhtu kooli aias, tantsuõhtu kooli saalis.

Pärnumaa rahvariided.jpg

Pärnumaa rahvariiete demonstratsioon

Tegutsesid järgmised töötoad: sõlesepad, mahetoode kokanduses, meeste võrkvööd, roositud sukad ja kindad, niplispits, kalanahast tooted, fototöötlus, puidulõige, klaas, keraamika, nahast kalad, paelamasinaga paelad, paelast ehted, pleksiklaasist käevõrud, sepatööd, tekstiillilled. Töötubades olid õpetajateks oma ala meistrid. Ja uued teadmised ja kogemused, mida küllaga jagus, viiakse koolidesse, et aktiviseerida õpilasi koolitöös.

Võrkvöö töötuba.jpg

Võrkvöö töötuba

Suvepäevad ON tähtsad
Tõestamaks suvepäevade tähtsust, toon põgusa väljavõtte õpetajate kirjutatud tagasisidest.

*Suur tänu ja kiitus toreda kokkutuleku organiseerimise eest. Kõik oli super. Uute kohtumisteni!
*Head töötoad. Väga head juhendajad! Korraldus „5“, väga hea. Väga super töötoad olid.
*Väga meeldis jalutuskäik mere ääres ja Sepamaa talu külastus.
*Aitäh! Oli õppimist, pidu, koosolemise võimalust, kõike.
*Seltsi suvepäevad on minu jaoks aasta kõige oodatumad – selle eest, et neid ikka korraldatakse, suur aitäh!
*Tore ja hästi organiseeritud üritus! Jõudu ja jaksu jätkamiseks!
*Väga mitmekülgsed ja sisukad päevad! Uute ja huvitavate kohtumisteni!

Ja on tõsi, et suvepäevade sisu puudutavate ainsate negatiivsete märkustena tuli välja, et oli nii palju huvitavaid töötube, kus oleks tahtnud kaasa lüüa, et see lihtsalt polnud ajapuuduse tõttu võimalik. Seega saab öelda, et suvised õppepäevad annavad õpetajatele nii vaimu- kui kehakosutust, neid on õpetajale vaja ja vale on rääkida asjatult kulutatud rahast. Loodan, et seda mõistavad ka koolijuhid ja koolipidajad, kes sügisel rõõmsaid ja teotahtelisi õpetajaid klassi ette ootavad.

Mõttetalgud.jpg

Mõttetalgud