Õpetajale > Uudiskiri nr 5

» Talgutele!

Kristi Teder, istmealuste konkursi töötoimkonna liige

2011. aasta on koolinoorte laulu- ja tantsupeo aasta. Esmakordselt on haaratud laulu- ja tantsupeo koosseisu ka õpilaste esemeline looming. Lauluväljakul saavad korraga kokku laul, tants, kunst ja käsitöö. Väljakule püstitatakse suur EHTETELK, kus toimuvad kogu peo ajal käsitöö töötoad, esinevad rahvakunstimeistrid ning eksponeeritakse õpilasloomingut. Tublimad tegijad kutsutakse õpilaskonkursi EHE EHE lõppvooru autasustamisele.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA töögrupiga koostöös valmisid ideekavandite konkursside juhendid. Nüüdseks on lõppenud tantsupeo nähtava maailma loomise "Ehe maa ja ilm" istumisaluste konkurss. Komisjon tänab südamest kõiki osalejaid ja juhendajaid ning tunnustab fantaasiaküllase lähenemise ja arvukate põnevate ideede eest. Kokku esitati konkursile maakondadest 130 ideekavandit ja näidist. Samuti tänatakse kõiki konkursi korraldajaid maakondades ja linnades.

Istumisaluste ¾ürii tõi parimatena esile nooremas ja vanemas vanuserühmas kummaski 6 õpilastööd. Laulu- ja tantsupeo istmealuste prototüübiks valiti Kiigemetsa Kooli õpilase Reimo Riipuse kott-istumisalus (juhendaja õpetaja Mare Rosin). Kõik esitatud tööd saavad kajastatud "Ehe maa ja ilm" elektroonilises kataloogis.

Kutsume kõiki õpilasi, õpetajaid ja käsitööhuvilisi osalema laulu- ja tantsupeo istmealuste kudumise talgutel. Lisatud on talgute tööjuhend ( Istealuste talgujuhend). Muudame peo kauniks, ehime ennast ja maad ja ilma!

viimati muudetud: 03.03.2011