Õpetajale > Uudiskiri nr 4

» Järva- ja Raplamaa käsitööõpetajad teevad koostööd

Kristi Teder, Paide Ühisgümnaasiumi käsitööõpetaja

Eesti Käsitööõpetajate Selts „Aita“ uuendab ja täiendab oma töömeetodeid, et õpetajakoolitus ning enesetäiendamine oleksid kättesaadavad kõigile seltsi liikmetele. Parimaid võimalusi selleks annab võrgustikutöö. Selts on leidnud endale koostööpartnereid ja selle tegevust on tähele pandud.

suupisted5.jpg

Aktiivselt tegutsetakse ka maakondade ainesektsioonides. Järva- ja Raplamaa tegid ühise õppepäeva. Raplamaa esindaja Terje Raudsepa ettepanekul kohtuti Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolis, kus saadi õpetust ja nõuandeid kevadel toimuvaks õpilaskonkursiks „Tervislikud suupisted ja joogid“. Teooria ja praktika käisid käsikäes: toidupüramiidist lähtudes koostati lihtsad suupistete retseptid, mille põhjal valmistati „ampsud“ ja joogid ning serveeriti need. Kokkuvõtliku vestluse ajal oli neid siis hea maitsta. Kogemus oli mõneti üllatav. Mis esialgu näis kodundusõpetajale liiga lihtne, osutus tegelikult tõeliseks avastuseks. Positiivset kogemust jagavad juuresolevad fotod.

suupisted13.jpg

suupisted9.jpg

suupisted10.jpg

Naabermaakondade Järva- ja Raplamaa käsitöö- ja kodundusõpetajad on veendunud, et koostöö rikastab, annab võimaluse töökogemuse ning info jagamiseks, silmaringi avardamiseks ja hoiab kokku ressursse. Ühiselt tehti plaanid edasiseks.

viimati muudetud: 11.12.2010