Õpetajale > Uudiskiri nr 3

» Kui mängiks kriketit...

Liina Reinup, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

IMGP3634.JPG

Kriket on pesapallisarnane sportmäng, mida mängitakse maailmas palju ja see mäng on harrastajate arvult jalgpalli järel teisel kohal. Seda mängivad kaks üheteistliikmelist võistkonda kõva rusikasuuruse palli ja puust kurikatega avaral ringjal muruplatsil. Eestis on seda jooksu-löögimängu mängitud juba üle 10 aasta, viimastel aastatel ka rahvusvahelisel tasandil. Esimest korda tehti selle väärika mänguga Eestis algust 1998. aastal. Eesti ärimees, kes oli käinud reisil Austraalias, sai külge kriketipisiku ning oli endale sihiks seadnud selle ala edukaks muutmise ka siin, Eestis.

IMGP3587.JPG

Tallinnas tegutseb Eesti Kriketi Assotsiatsioon, kelle üheks eesmärgiks on kriketit tutvustada ka koolides. Minu esimesed kokkupuuted kriketiga toimusid suvistel kursustel kehalise kasvatuse õpetajatele mõned aastad tagasi. Ühe kooli õpetaja tutvustas lihtsustatud reeglitega kriketimängu. Ta andis kaasa ka mänguvahendite mõõdud ning sügisel koolis poiste tööõpetuse õpetaja abiga oligi meil olemas kriketi mängukomplekt. See põnev mäng kogus kiiresti populaarsust, meie koolis eriti tüdrukute ja algklassiõpilaste hulgas. Eelmisel suvel Valgas suvekursusel kehalise kasvatuse õpetajatele olid kriketimängu õpetamas profid EKA-st. EKA liikmed olid nõus seda mängu õpetama ka kooliõpilastele.

Esimest korda korraldati Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumis kriketitreeningud sel kevadel, kus see kuulus spordipäeva programmi. Kahel päeval said praktilise koolituse käigus 6.-11. klassi õpilased selgeks mängu põhitõed. EKA liikmed tegid ülevaate sellest, kuidas kriketit mängitakse, milliseid mänguvahendeid kasutatakse. Õpilased õppisid viske – ja löögitehnikat, prooviti ka kriketimängu mängida, mis algul tundus keeruline, kuid mida aeg edasi, seda põnevamaks ja huvitavamaks läks. Tublimatele osalejatele oli EKA poolt väike kingitus.
Oli kaks väga toredat sportlikku päeva koos spordihuviliste noortega.

IMGP3596.JPG

viimati muudetud: 30.09.2010